Politica

„Unde e iluziile mele…. care le-am pierdut?!”…. şlagărul peneliştilor giurgiuveni

Cam ăsta e şlagărul pe care puţinii liberali giurgiuveni rămaşi în cărti îl cântă, a pagubă, evident, după ce…pas cu pas, pedeliştii şi-au pus bocancul pe grumazul lor. Veniţi iniţial cu bocceluţa, oamenii lui Băsescu au pus stăpânire pe partidul brătienilor, înlăturând, cu răbdare şi strategie pe oricine era liberal vechi în partid.  Ultima lovitură dată de conducerea pedelistă a partidului este numirea lui Marin Anton ca şef de campanie şi strateg pentru alegerile parlamentare. Privind mişcările din ultima perioadă nu mai pare întâmplătoare nici reîntoarcerea, pe cai mari, a lui Stănişteanu după ce i-a văduvit pe liberali de voturi bune la alegerile locale şi nici înlăturarea (prin vot democratic, nu?) a candidatului susţinut de aripa liberală din partid pentru alegerile parlamentare, Dan Vlaicu. Puşi la colţ şi pedepsiţi pentru pierderea localelor, liberalilor adevăraţi nu le-a mai rămas decât să privească cum colegii pedelişti se instalează în toate funcţiile importante din partid şi  iau lecţii de liberalism de la Marin Anton, cel care, până nu de mult, bătea câmpii(le) cu Udrea şi Băsescu.  

 M.B

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Politica