Politica

Moș Crăciun de vară, oferta unui post local de televiziune

Pe ideea că, dacă există Moși de Vară și de Iarnă, de ce n-ar exista și Moș Crăciun în plină vară, TV Giurgiu ne-a băgat aseară direct în atmosfera de Crăciun. Totul s-a întâmplat în emisiunea unei….”femei” care… „din când în când” chiar reușește să ducă la bun sfârșit câte o frază, uneori chiar înteligibilă. Mai precis, într-o reușită reluare a reluării, reluată regulat la postul respectiv, calupul publicitar a debutat cu…gingăl beli, globulețe și rămurele de brad, culminând cu urarea de…sărbători fericite. Ceva ca un curcubeu în noaptea minții! Acuma, se mai întămplă să n-ai chef de… directuri,  că e vară și e cald, și mai bagi câte o reluare (câte una am zis, da?) dar să difuzezi pe 4 iulie urarea „Crăciun fericit!”, e de porc. Zău! Și ca miștoul făcut la adresa telespectatorilor să fie desăvârșit se continuă cu un „promo” de emisiuni care nu mai există de mult în grilă. Și asta în condițiile în care un alt realizator de la același post face, emisiune de emisiune, între două damfuri….de cultură, analiză pe text a articolelor din Giurgiu Acum, dându-ne și sfaturi despre cum ar trebui să ne facem politica editorială sau criticând opiniile exprimate. Poate că noi nu mai scriem pe placul celor de de la Giurgiu Tv, dar nici nu ne desconsiderăm cititorii cu urări de „Crăciun fericit” în mijlocul verii! ….Pașteți fericiti ca să zic așa!?!

M.B

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Politica