Mihai Dobre candidează degeaba la Mihăilești!
În urma unei contestaţii depusă de către Organizația Județeană Giurgiu a Partidului Social Democrat, judecătorii din cadrul Judecătoriei Bolintin Vale au respins dosarul de candidatură pentru funcţia de primar al oraşului Mihăileşti depus de către actualul primar, Mihai Dobre.
Acesta a făcut însă recurs pe care l-a câștigat ca urmare și-a depus dosarul de candidatură pentru alegerile locale 2020 din partea PNL.
Numai că, Agenția Națională de Integritate este de cu totul altă părere și i-a retezat elanul primarului Dobre: poate să candideze, dar si dacă va câștiga nu poate fi primar pentru că în decizia definitivă de incompatibilitate se spune clar că are trei ani interdicție de a ocupa o demnitate sau o funcție publică și asta începând cu finalul mandatului 2016 – 2020.

Așadar, Dobre poate să câștige alegerile pentru că nu va fi validat primar!









