Administratie

Elevii maiorescieni și-au ales un nou copac-simbol pentru curtea școlii

Cinci reprezentante ale Colegiului Național „Ion Maiorescu” l-au însoțit, în cursul zilei de luni, pe primarul municipiului, la o pepinieră din comuna Ghimpați, pentru a-și alege arborele ce urmează a fi plantat în curtea liceului. Alegerea vine după ce platanul ce a fost plantat odată cu terminarea renovării instituției de învățământ s-a uscat.

Cele cinci fete, Adriana, Anca, Ruxandra, Andra și Maria, eleve  de clasa a VIII –a și a XII – a, au ales platanul perfect  pentru a fi sădit, în perioada următoare.

Copacul ales de elevele de la Colegiu urmează a fi transportat și plantat de către specialiști, iar elevii liceului vor avea misiunea de a găsi un nume pentru platan, dar vor fi și cei care îl vor îngriji.

O.C.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.