Politica

Întâlnirea zonală a Biroului Executiv Central al OPSD are loc la Giurgiu

Vineri, 16 septembrie, la sala de conferințe din incinta Hotelului Sud din municipiu va avea loc ședința întâlnirii zonale a Biroului Executiv Central al OPSD, la care vor participa președintele pensionarilor social-democrați, Ion Popa, alături de trei vicepreședinți ai organizației. Invitați la ședință vor fi senatorul social-democrat Niculae Bădălău, liderul organizației județene a PSD, președintele Consiliului Județean, Marian Mina, vicepreședintele CJ, Cristian Marciu, administratorul public al județului, Răzvan Cuc și primarul Nicolae Barbu.

Cei patruzeci de participanți (din județele Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Giurgiu, Ialomița și Prahova) vor aborda o serie de teme precum cunoașterea statutului pensionarului, consolidarea structurilor OPSD în toate localitățile județului, evidența membrilor OPSD, prezentarea machetei programului de guvernare al PSD, calendarul activităților politice care urmează a fi organizate până la alegerile parlamentare din 11 decembrie, organizarea de adunări generale ale OPSD în toate localitățile, precum și selecționarea membrilor OPSD, instruirea și cuprinderea lor în colectivele de militanți pentru campania electorală.

Vizita președintelui OPSD, Ion Popa, vine după întâlnirile pe care le-a avut marți, 13 septembrie, cu mai mulți pensionari din Mihăilești și Ogrezeni.

O.C.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Politica