Social

Pensionarii giurgiuveni își vor primi drepturile mai devreme

Ca în fiecare an, în preajma sărbătorilor, Casa Națională de Pensii a decis, și anul acesta, ca pensionarii să își primească mai devreme drepturile bănești.

Astfel, conform celor spuse de Marian Dumitru, directorul Casei Județene de Pensii Giurgiu, poștașii vor începe să distrubuie pensiile începând cu data de 11 decembrie (joi), ultima zi fiind 24 decembrie. Cu alte cuvinte, pensionarii vor primi banii mai devreme cu trei zile.

Pentru pensionarii care își primesc banii pe card, nu se modifică nimic în data plăților, datele rămânând aceleași ca și până acum, știut fiind faptul că băncile virau, întotdeauna, mai devreme (până în data de 14) drepturile bănești ale pensionarilor.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Social