Administratie

Peste o sută de locuințe pentru tineri și medici rezidenți

Începând din această primăvară, primăria demarează construirea de 121 de noi locuințe de tip ANL. Anunțul a fost făcut de primarul Nicolae Barbu într-o recentă conferință de presă.

„Este vorba despre 22 de locuințe pentru medicii rezidenți. Aceștia trebuie să îndeplinească o condiție importantă: să nu depășească 35 de ani la momentul depunerii cererii, și 38 de ani la momentul repartiției”, a declarat Nicolae Barbu.

Restul de 99 de locuințe vor fi locuințe ANL, și vor fi construite în zona Steaua Dunării (44 de locuințe) și în zona Obor (55 de locuințe).

O.C.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.