Administratie

ȘCOALA DE VARĂ INTERNAȚIONALĂ DE ARHITECTURĂ, LA A IV-A EDIȚIE

În perioada 11-17 iulie 2016, Primăria Municipiului Giurgiu, prin Compartimentul Arhitectură Urbană și Amenajarea Teritoriului, în colaborare cu Universitatea de Arhitectură și Urbanism “Ion Mincu” București, Universidad de Alicante, Escola Tecnica Superior d’Arquitectura de Barcelona, organizează Școala de vară internațională de arhitectură, ajunsă la a patra ediție.

Tema școlii de vară de anul acesta este “VALORIFICAREA TURISTICĂ A PODULUI BIZETZ ȘI REVITALIZAREA ZONEI ADIACENTE”.

Rezultatele școlii de vară vor fi prezentate într-o expoziție ce va avea vernisajul la scurt timp de la terminarea evenimentului.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.