Început de an cu iarnă adevărată – ninsori abundente – și în județul nostru, începând de mâine, 3 ianuarie. Totul va fi „condimentat”, conform unei informări a Instituției Prefectului Giurgiu cu rafale puternice de vânt ce ar putea viscoli zăpada.
Codul galben anunțat de meteorologi este pentru intervalul 3 ianuarie, ora 14,00 – 4 ianuarie, ora 12,00.
Temperaturile maxime pentru duminică și luni abia vor atinge -9 grade Celsius, existând riscul producerii de polei, zilele următoare acestea urcând până spre -4 sau -3 grade Celsius. Ninsorile își vor mai face apariția în județ spre sfârșitul săptămânii viitoare.
O.C.
What's your reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0









