Încă un lucru „bine făcut” de guvernul lui Iohannis: niciun leu la echilibrare, pentru autoritățile publice locale. Anunțul a fost făcut de liderul social-democraților giurgiuveni, senatorul Niculae Bădălău, pe pagina sa de socializare.
„Pe site-ul Ministerului de Finanțe a apărut proiectul de ordonanță care are ca obiect reglementarea rectificării bugetare pe anul 2016. Deși binecunoscută nevoia autorităților locale de sprijin financiar de la Guvern pentru drumuri, cofinanțarea proiectelor europene, realizarea unor puțuri de mare adâncime din cauza secetei, (etc), – pentru echilibrarea bugetelor locale ale primăriilor suma alocată este de ZERO lei.
Încă un „lucru bine făcut” de guvernul tehnocrat susținut de PNL-PDL!
Domnilor, comunitățile locale au nevoie de sprijin financiar!”, mai scrie Niculae Bădălău.
O.C.








