Supărată pe adulți, pe care i-a ameninţat că dacă mai vin la teatru sub cincizeci de persoane nu-i mai primeşte, conducerea teatrului nostru invită „copii” şi „tinerii” la piesa „Prichindelul”. Cum normal ar fi să inviţi „copiii” şi „tinerii” sau „copii” şi „tineri”, pentru promovarea acestui spectacol, presa locală a găsit o formulă de compromis: „ copii şi tinerii”. În acest fel tinerii nu se vor supăra că au doar doi de „i” în timp ce ei, copiii, au trei, chiar dacă sunt mai mici. Aşa că teatrul nu riscă să-şi piardă chiar de tot spectatorii. Sau spectatori?
M.B.
What's your reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0









